Charmed-magic-school
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Charmed-magic-school

Училище за вещици и вещери посветено на магията и чародейките.
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Уроци Първи Курс!

Go down 
+2
Pipar
Макс Тайлър
6 posters
АвторСъобщение
Макс Тайлър
Admin
Макс Тайлър


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : Разград
Registration date : 07.06.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeПон Юни 09, 2008 4:40 pm

Тук ще преподавам уроците на Първи Курс по Отвари! :)
Върнете се в началото Go down
http://www.zabavlenie.yourme.net
Макс Тайлър
Admin
Макс Тайлър


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : Разград
Registration date : 07.06.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeСря Юли 02, 2008 10:46 am

-Здравейте,учинеци :) ...Нека първо да се представя.Аз съм проф.Макс (приятелите ми ме наричат Онко) ,по Отвари ще ви преподавам аз,мм какво друго....а и също така съм заместник директор на Училището :) .-И така аз викам да започнем с работа,какво ще кажете? :)
-Даа-извикаха всички в един глас
-Добре..

Урок Първи :Какво Всъщност Представляват Отварите
Запишете на книгата на сенките си заглавието...Професорът стана и записа на голямата дъска:КАКВО ВСЪЩОНСТ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ОТВАРИТЕ?
Така..Отварата е един вид магия,която е в течно състояние.С Отварата може да се направят много неща,например можем да лекуваме някой,можем да убием някой демон ;) може да се превърнем в нещо,с други думи..Можем да обърнем света на обратно :D ;)-засмято каза Макс и продължи- Но помнете! Никога неможем да познае колко и какви съставки има в една отвара...Докато правиме отвара трябва да внимаваме доста,защото само една малка грешка може да доведе до катастрофални последии...така че внимавайте ;) !
И Както разбрахте отварата се прави с най различни съставки,а тези съставки може да ги намерете в задния шкаф,има достатъчно за всеки един-посочи с пръст шкафа професорът.Хмм сега да дойде в истинската ни тема..Отварите са 3 вида или така да се каже те се разделят на три схеми.
Положителни-Използват се за добро
Неутрални-използват се хем за добро хем за зло /повечето отвари са неутрални/
Отрицателни-Използват се само за зло

И така надявам се дасте разбрали урока ;)
За домашно искам да ми класифицирате ей тези отвари
Любовен Елексир
Лечебен Елексир
Състаряваща Отвара
Димна Отвара
Смъртоностна Отвара

Дави дам и един пример с най лесната отвара :) Унищожителна Отвара-Отрицателна

Е хайде успех на всички :)
Домашните ми ги пратете на ЛС (лично съобщение)
Върнете се в началото Go down
http://www.zabavlenie.yourme.net
Макс Тайлър
Admin
Макс Тайлър


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : Разград
Registration date : 07.06.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeСря Юли 09, 2008 7:06 pm

Здравейте,ученици-изрече професорът
-Здравейте професоре-поздравиха го учениците
-Как е настроението днес :) ?
-Бивам,Супер,Отлично,Немога да преценя-всички тези изрази се чуха в един глас :)
-Хех,и аз съм добре- промълвява професора с спокоен глас

Урок Втори:Отвара за Късмет

-Сега слушайте :) -Тази отвара не е много трудна за приготвяне .....Ако го направите както трябва и го изпиете спокойно,то вие ще бъдете с огромен късмет цели 52 часа но не и само с късмет а и ще бъдете щастливи,ще забравите всички лоши мисли и ще мислете само позитивно :) ,но дефекта е че ако го изпиете набързо,то вие пак ще сте с бол късмет и щастие,но можете да загубите контрол над себе си и да правите разни глупости...така че внимавайте! Тоест извода е:След като приготвите отварата,ще го изпиете бавно и спокойно! Но този час няма да го пиете :)
И така...съставките за приготвянето и са:
Чаша Бяло Вино
Стръкче от Лавандула
2 Корена от Мандрагора
Шепа Мащерка

Като начало пускате котлона,и почакате да се згрее хубаво :) ...След това леко полеко,докато разбърквате водата наливате чашата бяло вино и пак продължавате да разбърквате към 2 минути.След това добавяте Мащерката и продължавате да бъркате,и чакате 20 минути за да се врат.След това вземате еднновременно Стръкчето лавандула и 1 Корен от Мандрагора и ги добавяте.Пак продължавате да разбърквате.След около 15тина минути добавяте и другият корен от Мандрагора,и разбърквате около 2 минути и след това го оставяте да ври,като наблюдавате дали отварата е придобила светло жълт цвят...А когато придобие този цвят то значи че сте приготвили отварата както трябва! :)

-О и дане забравя,след като сте готови вземете от шкафа две стъкленици и ги напълнете.Едната я дайте на мене за проверка а другата я приберете в раницата ;)
Е хайде,дано сте разбрали урока :) !
Успех при приготвянето !

Така професорът седна на катердрата си,и започна да гледа как учениците приготвят отварите си...



Чакам домашните ви тук на Reply :)
</FONT>
Върнете се в началото Go down
http://www.zabavlenie.yourme.net
Pipar

Pipar


Брой мнения : 111
Age : 29
Местожителство : Sofiq
Registration date : 11.06.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 3:37 pm

Пайпър свърши и подаде своята отвара приготвена от:


Чаша Бяло Вино
Стръкче от Лавандула
2 Корена от Мандрагора
Шепа Мащерка


Значи пуснах и изчаках котлона да се загрее!!!След това докато разбърках водата налях чаша бяло вино
и разбърквах в продължение на две минути.После добавих мащерка и продължих да разбърквам
и чакам още 20минути.След това взех 1корен Мандрагора и стръкче лавандула.след 15 минути добавих и другият корен Мандрагора и бърках още 2мин.После го оставих да поври като го наблюдавах дали ще получи светло жълт цвят.След като получих даденият цвят аз казах:
-Заповядайте господине!!!-Каза Пайпър
-Отварата ми доби светло жълт цвят!!


Браво Добре си се справила
/Отличен 6/

Макс Тайлър
Върнете се в началото Go down
http://www.ioni4ka-katinka-95.piczo.com
Miranda

Miranda


Брой мнения : 7
Registration date : 04.07.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 4:44 pm

Миранда пусна котлона и почака да се згрее хубаво. Докато разбъркваше водата,тя наля чаша бяло вино и пак продължи да разбърква още 2минути.После добави мащерка и след това изчака 20минути, за да се врат.Миранда взе едновременно стръкче Лавандула и един корен от мандрагора и после ги добави. Пак продължи да разбърква.След 15 минути добави и другият корен от Мандрагора и почна да бърка около 2 мин.Тя остави да ври като наблюбаваше дали отварата е придобила светло жълт цвят.
-Отварата ми придоби Светло Жълт Цвят-каза радостно Миранда!


Отлично! Много добре си се справила с задачата си! Страхотно :)
/Отличен 6/

Макс Тайлър
Върнете се в началото Go down
holly_1000

holly_1000


Брой мнения : 34
Registration date : 10.07.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 6:41 pm

Холи пусна котлона и почака да се згрее хубаво. Докато разбъркваше водата,тя наля чаша бяло вино и пак продължи да разбърква още 2минути.После добави мащерка и след това изчака 20 минути, за да се врат.Тя взе едновременно стръкче Лавандула и един корен от мандрагора и после ги добави. Пак продължи да разбърква.След 15 минути добави и другият корен от Мандрагора и почна да бърка около 2 мин.Тя остави да ври като наблюбаваше дали отварата е придобила светло жълт цвят.
-Отварата ми е светло жълта мисля че е готова-Каза Холи
Наля я в две стъкленици.Едната предаде на професора а другата прибра в раницата.След това тя седна на мястото си и изчака оценката на професора.


Отлично! Страхотно е :) Но тъй като си написала същото което написа Миранда,ще получиш оценка с една единица по малко!
/Перфектен 5/
Макс Тайлър
Върнете се в началото Go down
Макс Тайлър
Admin
Макс Тайлър


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : Разград
Registration date : 07.06.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeСря Юли 16, 2008 11:03 am

-Здравейте,ученици
-Здравейте,професоре-поздравиха учениците професора
-Е как е морала днеска?-запита Проф.Макс
-Хмм,страхотно-извикаха всички
-Хехее радвам се :) ...и моят морал днеска е добре....е хайде хайде да започваме вече-плесна с ръце няколко пъти професора
Всички ученици се наместиха удобно на местата си и часът започна.


Ученици днес ще вземем урока за Трансфигорираща Отвара...И така запишете си заглавието на новия урок
Урок Трети: Трансфигорираща Отвара
Така,Какво всъчщност е Трансфигориращата отвара и за какво ще ни потрябва тя? .Това е втечен вид на силата "Превъплъщение".Тази отвара може да ви превърне в какво то си искате....животни,хора и т.н(но ще ви потрябва част от обектът в който искате да се превърнете) ....Тази отвара също не е трудна за приготвяне :)
Така съставките са:
1 Шепа Изсушена Коприва
2 Стръкчета Лен
Корен от Мандрагора
Шепа Розмарин
И нокът или косъм от обектът в който искате да се трансфигорирате


Като за начало добавяте Шепа розмарин в котлето с вода и го оставяте да ври 15 минути.След това добавяте еднновременно 1 Стръкче Лен и Корена от Мандрагора,и разбърквате хубаво.След 25 минути добавяте Шепа Изсушена Коприва и продължавате да бъркате.След 10 минути добавяте и другата Стръкче Лен,и разбърквате 5 минути.След като времето измине добавяте и нокътя или косъма от обектът който сте избвали и почаквате 3 минути.След това ще забележете че цвета на отварата се придобива в светло оранжев.
-Ами това е цялата работа,Успех на всички! Като сте готови донесете ми едната стъкленица за проверка :)
Върнете се в началото Go down
http://www.zabavlenie.yourme.net
Сюзън

Сюзън


Брой мнения : 6
Registration date : 28.06.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeСря Юли 16, 2008 4:33 pm

Сюзън си набави съставките:
1 Шепа Изсушена Коприва
2 Стръкче лен
3 Корен от мандрагора
4 Шепа розмарин
5 перо от лебед
Тя сложи котлето с водата и започна да слага съставките в реда който професоре беше казал.После тя добави и перото от лебед и изчака 3 минути.Тогава цвета на отварата стана светло оранжев и тя го занесе на професора.


Браво .... :)
/Перфектен 6/
Макс Тайлър
Върнете се в началото Go down
Били

Били


Брой мнения : 7
Registration date : 09.06.2008

Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeСря Юли 16, 2008 8:14 pm

Били поздрави професира!Изслуша го внимателно дума по дума и отиде до шкафа за да вземе всичко което и беше нужно а именно:
Шепа Изсушена Коприва
2 Стръкчета лен
Корен от мандрагора
Шепа розмарин
Котешки косъм
Котле
Вода
Момичето сложи за начало Шепа розмарин в котлето с вода и го остави да ври 15 минути.Били решена че ще успее добави еднновременно 1 Стръкче Лен и Корена от Мандрагора,и разбърка хубаво.Минаха 25мин и госпожицата прибави Шепа Изсушена Коприва и продължи да бърка.Изминаха 10мин през които Били четеше книга,тя сложи още едно Стръкче Лен,и бърка още 5 минути.Били сложи Котешкия косъм и зачака 3 мин.Внезапно цвета на отварата придоби светло оранжев цвят.Момичето беше много щасливо..Професор Макс мина на проверка на готовите отвари и Били зачака да чуе своята оценка!


Отлично Били! Страхотна работа :) ... Браво
/Перфектен 6/

Макс Тайлър
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост
avatar



Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitimeПет Юли 18, 2008 8:33 pm

Дейвид поздрави професор Макс и след това си набави саставките за Третия урок,които бяха:
1 шепа изсушена коприва,
2 стръкчета Лен,
корен от Мандрагона,
шепа Розмарин и Един косъм от човека, в който ще се трансфигорира,а той беше негов приятел на име Иван.
Пред него имаше котле с вода, които професора беше оставил не само пред него - ами пред всички ученици.
За начало Дейвид сложи в котлето с вода ШЕПА РОЗМАРИН и го остави да ври 15 минути. След това Дейвид постави едновременно КОРЕНА ОТ МАНДРАГОНА и 1 СТРЪГЧЕ ЛЕН в котлето, тогава тои разбърка хубаво, а след 25 минути той добави ШЕПА ИЗСУШЕНА КОПРИВА и продължи да бърка отварата. След 10 минути Дейвид добави и другото СТРЪКЧЕ ЛЕН и продалжи да разбърква около 5 минути-както каза професора. След това Дейв добави и последната съставка , която беше косъма от приятеля му Иван. Не след дълго отварата му придоби светло оранжев цвят. Дейвид напълни една стъкленица с отварата, занесе я на професора и също като Били зачака своята оценка. :)


Отлична Работа Дейвид!-И професора го потупа по рамото
/Перфектен 6/
Макс Тайлър
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Уроци Първи Курс! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци Първи Курс!   Уроци Първи Курс! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Уроци Първи Курс!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Charmed-magic-school :: Втори етаж :: Отвари-
Идете на: